poloniagłosuje13x.jpg

Wybory Parlamentarne 2019

Masz Głos, Masz Wpływ!

W październiku 2019 Polonia Głosuje przeprowadziła szeroko zakrojoną kampanię zachęcającą Polonię w Wielkiej Brytanii do udziału w wyborach parlamentarnych. Naszym celem było nie tylko zwiększenie frekwencji, ale także stworzenie neutralnej światopoglądowo przestrzeni dla dyskusji na tematy istotne dla Polek i Polaków takich, jak m.in bezpieczeństwo, ochrona środowiska, prawa człowieka, sytuacja służby zdrowia i oświaty oraz relacje Polski z Unią Europejską.

 

Dzięki kampanii prowadzonej w internecie, w której skupiliśmy się na informowaniu o zasadach rejestracji do głosowania oraz porównywaniu oficjalnych programów partii politycznych, udało nam się dotrzeć do niespełna 95 000 potencjalnych wyborców. Zasięg naszych działań w terenie obejmował wszystkie dzielnice Londynu, jak również miasta takie jak Southampton, Nottingham i Birmingham. 

 

W ramach akcji profrekwencyjnej finansowanej przez Guerrilla Foundation udało nam się stworzyć forum dialogu dla Polek i Polaków o różnych sympatiach politycznych. Mamy powody wierzyć, że informując i wspierając potencjalnych wyborców podjęciu świadomej decyzji, udało nam się ich zachęcić do skorzystania ze swoich praw obywatelskich i oddania głosu w wyborach. Zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce 13 października 2019 byliśmy świadkami historycznie wysokiej frekwencji wyborczej porównywalnej tylko z wynikiem pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r.

strza%C3%85%C2%82ka_edited.png